POLSKIE TOWARZYSTWO DIETETYKI

POLSKIE TOWARZYSTWO DIETETYKI

Wspierane programy

Program 1000 PIERWSZYCH DNI DLA ZDROWIA

Przeprowadzone w ostatnich latach w Polsce badania dotyczące oceny sposobu żywienia niemowląt i małych dzieci dowodzą wielu błędów w żywieniu tych grup populacyjnych. To, jak odżywiają się kobiety w ciąży, karmiące piersią i co podają do jedzenia niemowlętom, odgrywa kluczową rolę w programowaniu żywieniowym. Niewłaściwy sposób żywienia w tych okresach może skutkować wystąpieniem w przyszłości chorób dietozależnych.

W ramach Programu PTD promuje rolę dietetyków, jako członków zespołu opiekującego się matką i dzieckiem w sposób kompleksowy. A efektem podejmowanych działań będzie model stałej, regularnej współpracy dietetyka z matką i małym dzieckiem oraz promowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w profilaktyce chorób dietozależnych.

Zapytaj eksperta dietetyka: http://www.1000dni.pl/zapytaj-dietetyka/

Poradnik żywienia niemowląt: http://www.1000dni.pl/doc/poradnik_zywienia_niemowlat.pdf

logo-program-1000-pierwszych-dni-dla-zdrowia_2.jpg

WIĘCEJ INFORMACJI: http://www.1000dni.pl/
Program realizowany jest przez Fundację Nutricia.

 

Program GŁODNI ZMIAN

Blogerzy, którzy prężnie i rozwojowo działają w sieci, powołali do życia cykl tematycznych spotkań i działań pod hasłem GŁODNI ZMIAN. Działania te, mają na celu uświadamianie społeczeństwa, jakim problemem jest otyłość, oraz złe nawyki żywieniowe u dzieci.
Razem z dietetykami, pokazujemy młodym rodzicom, jak żywić maluchy oraz jak zmienić jadłospis, by jak najlepiej dbać o zdrowie swojej rodziny.

Głodni Zmian to niezwykle ważna inicjatywa. Pomysł zrodził się na styczniowym spotkaniu Rodziców dla zdrowia. Grupa mam blogerek już włączyła się do projektu i działamy! Pokażemy Wam, że zdrowe posiłki wcale nie są trudne do zrobienia, a przede wszystkim nie są drogie.

E-petycja do Ministra Zdrowia dotycząca wprowadzenia porady dietetycznej finansowanej przez NFZ dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci: http://glodnizmian.pl/

WIĘCEJ INFORMACJI: http://glodnizmian.pl/

glodni_zmian_1.jpg

 

Program 1000 WIZYT DLA SERCA

Polskie Towarzystwo Dietetyki objęło patronatem Ogólnopolski Program „1000 wizyt dla serca”, którego głównym celem jest promowanie dietoterapii, jako efektywnej i skutecznej metody leczenia dyslipidemii.
Choroby sercowo-naczyniowe są przyczyną prawie połowy zgonów w naszym kraju, a hipercholesterolemia może dotyczyć nawet 19 mln Polaków. Postępowanie niefarmakologiczne, w tym odpowiednio zaplanowania i dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta dieta, jest równie istotnym elementem leczenia zaburzeń lipidowych, co farmakoterapia. Porada dietetyka powinna być podstawą w modelu opieki nad pacjentem kardiologicznym.

W ramach realizacji programu wydano książkę "Dieta dla serca" – owoc współpracy blogerów kulinarnych i dietetyków. W przepisach wykorzystano produkty pomocne w walce o zdrowe serce. Każdy może się przekonać, że dieta dla serca jest łatwa w realizacji, a co najważniejsze wyśmienita w smaku!

Więcej informacji: www.1000wizyt-dlaserca.pl

 

ptd.org.pl

 
PARTNERZY: