POLSKIE TOWARZYSTWO DIETETYKI

POLSKIE TOWARZYSTWO DIETETYKI

Rekrutacja dietetyków do programu "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy"

 

Masz wpływ na przyszłość swoją i innych, zostań Edukatorem Żywieniowym programu

 

 

 

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w programie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” współtworzonym przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego, Fundację NUTRICIA, Szkołę Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Instytut Matki i Dziecka oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Celem programu jest wzrost świadomości roli żywienia we wczesnym okresie życia wśród pracowników żłobków i przedszkoli oraz rodziców, promowania zrównoważonej diety, a także kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych dzieci. Poprzez szkolenia prowadzone w żłobkach i przedszkolach w całej Polsce chcemy przyczynić się do budowania prawidłowych nawyków żywieniowych u najmłodszych dzieci, co zapewni im właściwy rozwój oraz zmniejszy ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych.

Poszukujemy osób:

  1. które ukończyły co najmniej studia I stopnia na kierunku Dietetyka lub Żywienie Człowieka;
  2. samodzielnych, przedsiębiorczych i zorganizowanych – gotowych i chętnych do prowadzenia własnej działalności gospodarczej (szczególnie zachęcamy osoby, które już mają własną działalność);
  3. komunikatywnych i lubiących pracę z ludźmi – szczególnie z dziećmi, ponieważ staż i później praca będzie polegać na prowadzeniu szkoleń, warsztatów i konsultacji z zakresu dietetyki dla dzieci i dorosłych;
  4. mobilnych, ponieważ szkolenia będą odbywać się w Warszawie, a praktyka w kilku żłobkach w okolicy miejsca zamieszkania.

Oferujemy:

  1. Cykl bezpłatnych szkoleń weekendowych w wymiarze 129 h (w Warszawie) z zakresu: żywienia dzieci, umiejętności szkoleniowych oraz pracy z dziećmi, prowadzenia własnej firmy (IX. 2016 – II.2017).
  2. Bezpłatny staż z refundacją kosztów dojazdu do placówek, co daje średnio 500-600 zł netto miesięcznie, który trwa 4 miesiące i polega m.in. na prowadzeniu warsztatów dotyczących zdrowego żywienia dla personelu placówek oraz przeprowadzaniu analiz jadłospisów w placówkach (XI.2016 – IV.2017 r.).
  3.  Możliwość przystąpienia do Stowarzyszenia Edukatorów programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”, którego ambicją jest zyskanie statusu organizacji opiniotwórczej w zakresie żywienia dzieci, ale też integracja środowiska edukatorów żywieniowych i pozyskiwanie środków na kolejne działania i projekty edukacyjne.
  4. Możliwość skorzystania  ze wsparcia biznesowego oferowanego przez AIP, w tym szkoleń, konwersatoriów dedykowanych grupie zawodowej edukatorów, jak również spotkań networkingowych.

Żeby zgłosić się do programu, należy wysłać CV ze zdjęciem na adres: kontakt@zdrowojemy.info
Więcej informacji oraz planowany harmonogram zjazdów znajduje się na stronie
www.zdrowojemy.info/rekrutacja

Dodatkowe pytania prosimy kierować na adres e-mail: kontakt@zdrowojemy.info lub pod nr tel.: 508 140 626.

ptd.org.pl

 
PARTNERZY: