POLSKIE TOWARZYSTWO DIETETYKI

POLSKIE TOWARZYSTWO DIETETYKI

Młodzi dietetycy i lekarze, Jachranka czeka na Was!

Kochani!
Już za chwilę XVI Zjazd Polskiego Towarzystwa Żywienia Dojelitowego, Pozajelitowego i Metabolizmu w dniach 19-22.06.2014 w Jachrance pod Warszawą. Jako Przewodnicząca Sekcji Dietetyki tego Towarzystwa serdecznie zapraszam młodych dietetyków, lekarzy, a także studentów uczelni związanych z żywieniem klinicznym do udziału w polskiej sesji dietetycznej!!! Dowiecie się na temat niebezpiecznych diet w onkologii, o mocy nutragenomiki, o córce diety śródziemnomorskiej, a także czy nowa choroba celebrytów – nietolerancja glutenu naprawdę istnieje.
Zorganizowałam dla Was bezpłatny transport autokarem z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Autokar specjalnie oznakowany czeka na osoby, które wcześniej zgłoszą swoje uczestnictwo! Wyruszamy dnia 20 czerwca, w godz. 14.45-15.15 czekamy na uczestników i odjazd do JACHRANKI! Autokar odwiezie słuchaczy po sesji do Warszawy. Koszt udziału w sesji to jedynie 50 zł. Imienne zgłoszenia przyjmuje pani Karolina Kopa-Szymańska na e-mail: k.szymanska@k2s.waw.pl. Należy zgłosić swoje nazwisko, uczelnię/wydział lub miejsce pracy i tel. kontaktowy. W autokarze mamy 50 miejsc, więc spieszcie się !

Program sesji:
20.06.2014 , godz. 17.30-19.40, Sesja V: Dietetyka
Prowadzący: Danuta Gajewska, Ewa Lange, Aleksandra Kapała

Prezentacje:
1. Stachowska Ewa (PUM Szczecin): Nutragenomika, a dietoprofilaktyka pierwotna nowotworów złośliwych. (20 min)
2. Szostak-Węgierek Dorota (WUM Warszawa): Czy istnieje lepsza dieta od diety śródziemnomorskiej w profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych? Rozważania na temat diety DASH. (20 min)
3. Kłosiewicz-Latoszek Longina (IZŻ Warszawa): Bitwa o nasycone kwasy tłuszczowe – dylemat tłuszcze zwierzęce czy roślinne – nowe doniesienia. (20 min)
4. Lange Ewa (SGGW Warszawa): Nieimmunologiczna nietolerancja glutenu: nowa jednostka chorobowa czy choroba celebrytów? (20 min)
5. Kapała Aleksandra (COI Warszawa): Niebezpieczne diety alternatywne w onkologii klinicznej. (20 min)
6. Śliwińska Aleksandra, Kozłowska Agata, Małgorzewicz Sylwia (Gdańsk): Antropometryczna ocena stanu odżywienia wegetarian z terenu Trójmiasta. (15 min)
Dyskusja (15 min)

Oczywiście bardzo gorąco zapraszamy na cały Zjazd – (onkologia, immunonutrition, malnutrition, pisanie prac naukowych w żywieniu i mnóstwo innych gorących tematów!)
Wszelkie informacje na stronie www.polspen.pl
Pełny program Zjazdu: http://www.polspen.pl/zjazd-2014/zjazd-xvi
Rejestracja: http://polspen.pl/zjazd-2014/rejestracja

ZAPROSZENIE w wersji .pdf

Serdecznie zapraszamy !!!

Przewodnicząca Sekcji Dietetyki Polskiego Towarzystwa
Żywienia Dojelitowego, Pozajelitowego i Metabolizmu.
lek. med. Aleksandra Kapała

Centrum Onkologii Instytut im. M.Skłodowskiej-Curie w Warszawie
Zespół ds. Leczenia Żywieniowego
tel. 790 559 242 lub 22/5462997

ptd.org.pl

 
PARTNERZY: