POLSKIE TOWARZYSTWO DIETETYKI

POLSKIE TOWARZYSTWO DIETETYKI

II edycja Konkursu Żywieniowego Nestlé NHW

Bohaterką ogólnopolskiego konkursu żywieniowego Nestlé, realizowanego w ramach strategii Nutrition, Health & Wellness (NHW) popularyzującej prawidłowe żywienie, dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie jest Natalia Honorata Witalna. W I edycji projektu, za pośrednictwem Facebooka, przez dwa miesiące opowiadała ona o swoich nawykach żywieniowych i stylu życia. Wszystko po to, by przyszli żywieniowcy mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, proponując dla niej najlepszy plan zdrowego odżywiania. Dzięki ponad 1000 stron zaleceń żywieniowych, przesłanych w ramach konkursu, wirtualna bohaterka projektu zmieniła swoje nawyki i poszerzyła wiedzę na temat racjonalnego podejścia do żywienia i zdrowia.

W tegorocznej, II edycji konkursu, Natalia przez dwa miesiące będzie bacznie obserwować nawyki żywieniowe i codzienne przyzwyczajenia jej 4-osobowej rodziny, każdego dnia informując fanów o swoich spostrzeżeniach na Facebooku. Zadaniem uczestników konkursu będzie opracowanie dla nich optymalnego planu odżywiania i modyfikacji stylu życia.

Celem projektu jest wsparcie młodych żywieniowców oraz pasjonatów racjonalnego żywienia w pierwszych krokach ich kariery zawodowej. Zadaniem konkursowym jest opracowanie planu odżywiania i modyfikacji stylu życia 4-osobowej rodziny Natalii Honoraty Witalnej – wirtualnej postaci, bohaterki I edycji projektu. Platformą komunikacyjną projektu jest portal społecznościowy Facebook, za pośrednictwem którego będzie można obserwować bohaterów tegorocznej edycji.

Celem konkursu jest również wsparcie wydziałów kształcących w obszarach żywienia, zdrowia i technologii żywności w realizacji ich projektów dydaktycznych. Ten, którego studenci uzyskają łącznie najwięcej punktów z ocen prac konkursowych, otrzyma grant naukowy o wartości 15 tys. zł.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na facebook.com/NestlePolskaNHW, www.nestle.pl oraz YouTube.com.

ptd.org.pl

 
PARTNERZY: