POLSKIE TOWARZYSTWO DIETETYKI

POLSKIE TOWARZYSTWO DIETETYKI

Konferencja "Alergie, nietolerancje pokarmowe – zmora pacjentów, dietetyków i lekarzy", 31.03.2017

Ogólnopolskie Centrum Dietetyki Instytutu Żywności i Żywienia zaprasza na konferencję "Alergie, nietolerancje pokarmowe – zmora pacjentów, dietetyków i lekarzy", która odbędzie się 31 marca 2017 r.

Wzrost w ostatnich latach częstości nadwrażliwości pokarmowej wzbudza coraz większe zainteresowanie różnych specjalistów w tym pediatrów, alergologów, gastroenterolologów jak również dietetyków i samych pacjentów. Nadwrażliwość pokarmowa stanowi ważny problem zdrowia publicznego, gdyż może powodować nawet zagrożenie dla życia. Dolegliwości związane ze stopniem jej nasilenia obniżają jakość życia chorego oraz jego funkcjonowanie na co dzień. Różnorodne objawy i dolegliwości pozostające w związku przyczynowo‑skutkowym wynikającym ze spożycia różnych pokarmów zmuszają chorych do szukania pomocy. Jednakże problemem jest też diagnostyka alergii i nietolerancji pokarmowych, bowiem od nich zależy dalsze leczenie pacjenta.

Odpowiedź na pytanie jakie są oficjalne rekomendacje w zakresie leczenia i diagnostyki alergii oraz nietolerancji pokarmowej, jak również jak wspomóc swój układ odpornościowy uzyskacie Państwo podczas konferencji na którą serdecznie wszystkich zainteresowanych tą tematyką zapraszamy. Wykładowcami konferencji będą uznani eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia oraz wielu innych wiodących ośrodków naukowych i szpitali klinicznych w Polsce.

Program, rejestracja i informacje szczegółowe: kliknij tutaj

Miejsce:

Instytut Żywności i Żywienia
ul. Powsińska 61/63

02-903 Warszawa

ptd.org.pl

 
PARTNERZY: